****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار نوقلمان است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصاد » قزوین » کشاورزی
  • شناسه : 10786
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
۱۳۰ شبکه مراقبت وضعیت  سن غلات را در استان قزوین رصد می کنند
۱۳۰ شبکه مراقبت وضعیت  سن غلات را در استان قزوین رصد می کنند

۱۳۰ شبکه مراقبت وضعیت سن غلات را در استان قزوین رصد می کنند

عملیات پایش سن غلات توسط شبکه های مراقبت و پایش مزارع در سطح استان آغاز شده است .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت :  ۱۳۰ شبکه مراقبت ؛ پایش عوامل خسارتزای گندم به ویژه سن غلات در مزارع کشاورزی استان را بر عهده دارند.

به گزارش ” وقایع خبری ” و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین مجید اسماعیلی در جلسه ای که به صورت ویدئو کنفرانس با معاون سازمان حفظ نباتات کشور انجام شد، با بیان این مطلب افزود : از این تعداد  شبکه   ۹۵ شبکه مراقبت در سطح پهنه های مراکز جهاد کشاورزی و ۳۵ شبکه در سطح ستاد سازمان و شهرستانها  تشکیل شده است .

وی اظهار داشت : عملیات پایش سن غلات از اوایل اسفند ماه سال ۹۸  توسط شبکه های مراقبت و پایش مزارع در سطح استان آغاز  شده است .

اسماعیلی تصریح کرد:  ریزش سن غلات در ۸ فروردین ماه سال جاری در شهرستان بوئین زهرا آغاز شده است .

وی اضافه کرد : شبکه مراقبت استان درطول ایام تعطیلات نوروز به عنوان حافظان تامین امنیت غذایی جامعه در سطح مزارع استان ؛ پایش عوامل خسارتزای گندم را برعهده داشتند.

این مقام مسئول پیش بینی کرد :  در سال زراعی جاری در سطح ۴۷ هزار هکتار  عملیات  شیمیایی مبارزه با  سن مادر و ۷۱ هزار هکتار مبارزه  بر علیه پوره سن ؛  انجام شود .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : استان قزوین طی دو سال  گذشته در امر مبارزه با سن غلات در سطح کشور دارای جایگاه ویژه ای  است  که  این امر  در نهایت منجر به این شد که در سال گذشته میزان سن زدگی استان ۳۲ صدم درصد کاهش یابد .

اسماعیلی یاد آور شد : در سال زراعی جاری ۱۸۹ هزار و ۴۵۶ هکتار کشت غلات پاییزه در مزارع کشاورزی استان انجام شده است .

وی اضافه کرد : از این میزان ۱۵۴ هزار و ۴۵۴ هکتار گندم و ۳۵ هزار هکتار جو می باشد که نسبت به سال زراعی گذشته ۶ درصد افزایش سطح زیر کشت گندم و ۱۴ درصد افزایش سطح زیر کشت جو را داریم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*