****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار نوقلمان است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » بهداشت و درمان » قزوین » نظام سلامت
  • شناسه : 10885
  • ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۳۷
گندزدایی معابر شهری قزوین هدفمند انجام می‌شود
گندزدایی معابر شهری قزوین هدفمند انجام می‌شود

گندزدایی معابر شهری قزوین هدفمند انجام می‌شود

هم اکنون روزانه ۱۰ هزار لیتر آب ژاول توسط نیروگاه برق شهید رجایی قزوین تولید می‌شود

به گزارش ” وقایع خبری ” و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری ، علی فرخزاد  در جلسه کمیته سالم سازی محیط با بیان اینکه براساس دستورالعمل‌های ابلاغی از این پس معابر و خیابان‌ها نیازی به گندزدایی و ضدعفونی ندارند، افزود: تیم‌های سالم‌سازی محیط و نیروهای خودجوش مردمی برای گندزدایی محیط‌های دیگر سازماندهی می‌شوند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر و براساس این دستورالعمل عملیات گندزدایی برخی محیط‌ها از جمله اطراف سطل‌های زباله، خودروهای حمل پسماند، ایستگاه‌های اتوبوس، پایانه‌های مسافربری، ناوگان حمل و نقل عمومی، تاکسی‌های شهری و برون شهری، اطراف مراکز درمانی، مراکز نگهداری سالمندان و معلولان، ورودی مراکز تجاری و جایگاه‌های سوخت به صورت زمان بندی مشخص انجام می‌شوند.

فرخزاد ادامه داد: با کمک خیران استان و طی هفته جاری قصد داریم تا تعدادی سمپاش کوله‌ای برای نیروهای بسیج تهیه کنیم تا کار ضدعفونی سطح معابر و پیاده‌روهای پرتردد شهر، جایگاه‌های عرضه سوخت و پل‌های عابر پیاده را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون روزانه ۱۰ هزار لیتر آب ژاول توسط نیروگاه برق شهید رجایی قزوین تولید می‌شود که میزان غلظت آن باید مورد تایید مرکز بهداشت قرار بگیرد، تصریح کرد: به دلیل حجیم بودن ماده ضدعفونی کننده آب ژاول، عملیات رقیق سازی این مواد پس از تحویل از نیروگاه صورت گرفته و به شهرستان‌های استان ارسال می‌گردد.

این مسوول عمرانی خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و آلوده بودن برخی از زباله‌های شهری، ضدعفونی و گندزدایی روزانه سطل‌های زباله لازم و ضروری بوده و ضدعفونی کردن معابر شهری، روستایی و محلات با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز به صورت مستمر تا شکست کامل این بیماری باید ادامه داشته باشد.

فرخزاد با اشاره به اینکه ضدعفونی کردن معابر مجوزی برای تردد با خیال راحت از سوی شهروندان نبوده و همچنان توصیه در خانه ماندن را بهترین شیوه قطع زنجیره شیوع این ویروس می دانیم، یادآور شد: نظارت بر انجام ضدعفونی و گندزدایی معابر باید توسط مراکز بهداشت به صورت روزانه و دقیق ادامه یابد تا خدای ناکرده شاهد بروز مشکلات در این حوزه نباشیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*