****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » قزوین
  • شناسه : 20688
  • ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
کیفرخواست متهمان پرونده شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین صادر شد
کیفرخواست متهمان پرونده شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین صادر شد

کیفرخواست متهمان پرونده شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین صادر شد

پرونده جهت ادامه روند رسیدگی و صدور حکم بدوی به دادگاه‌های کیفری دو قزوین ارسال گردید.

صدور کیفرخواست مدیرعامل و متهمان شرکت توزیع برق استان قزوین

به گزارش”وقایع خبری” و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان، حسب گزارش واصله از سوی بازرسی کل استان قزوین، تخلفاتی در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین واقع شده بود که بر همین اساس پرونده قضایی در دادسرای قزوین تشکیل گردید و متهمان دخیل در این تخلفات تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

در این پرونده، شرکت توزیع نیروی برق استان، مدیرعامل این شرکت و ۲ نفر از کارمندان آن، به عنوان متهم حضور دارند که متهمان حقیقی هم اکنون با تودیع وثیقه آزاد هستند.

اتهامات مطروحه در این پرونده، کلاهبرداری از خزانه داری کل با استفاده از سند مجعول به میزان بیش از ۶۵ میلیارد ریال و تصرف غیر قانونی به همین میزان و همچنین مشارکت در جعل سند رسمی توسط ماموران به خدمات عمومی است.

بر اساس گزارش بازرسی کل استان، مطابق تبصره ۳۶ قانون اصلاحی بودجه سال ۱۳۹۵، به دولت اجازه داده شده که جهت پرداخت بدهی خود به طلبکاران، اوراق اسلامی با سررسید پنج سال منتشر کند و به طلبکاران بابت تسویه کامل یا بخشی از بدهی پرداخت نماید.

با توجه به این، مدیرعامل شرکت نیروی برق استان طی مکاتباتی با شرکت توانیر، لیست طلبکاران این شرکت را در اجرای طرح زیر ساخت مسکن مهر استان اعلام می‌نماید که مشخص گردید طلبکاران پس از وصول اسناد خزانه و نقد شدن اوراق، نسبت به اعاده مبالغ دریافتی به حساب جاری شرکت توزیع نیروی برق استان اقدام نموده‌اند.

همچنین در ادامه بررسی‌ها مشخص شد، پیمانکاران معرفی شده فاقد هرگونه طلب از محل اجرای طرح مسکن مهر از شرکت برق استان هستند و لیست طلبکاران ارسالی جعلی بوده است.

در نهایت با توجه به گزارش بازرسی کل استان و تحقیقات متعدد انجام شده از سوی شعبه رسیدگی کننده، اتهامات مطروحه در این پرونده محرز و بر همین اساس برای متهمان از سوی دادسرای مرکز استان قزوین کیفرخواست صادر و پرونده جهت ادامه روند رسیدگی و صدور حکم بدوی به دادگاه‌های کیفری دو قزوین ارسال گردید.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*