****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار نوقلمان است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ملی » انرژی » بازار » بانکداری » جامعه » دولت » ریاست جمهوری » سیاست
  • شناسه : 6286
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
پرداخت اولیه کمک معیشتی از امشب / کسانی که خود را مشمول می‌دانند ثبت‌نام کنند
پرداخت اولیه کمک معیشتی از امشب / کسانی که خود را مشمول می‌دانند ثبت‌نام کنند

پرداخت اولیه کمک معیشتی از امشب / کسانی که خود را مشمول می‌دانند ثبت‌نام کنند

* امشب برای 20 میلیون نفر اولین مرحله یارانه نقدی جدید واریز می‌شود

در نشست سخنگوی دولت مسئولان دولتی با تاکید بر این که تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم حداکثر ۴ درصد خواهد بود، اعلام کردند: پرداخت اولیه از امشب شروع می شود وکسانی که خود را مشمول می دانند از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd6369 ثبت نام کنند.

تورج دهقان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در نشست سخنگوی دولت گفت: اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم ۲٫۵ درصد خواهد بود و با احتساب تاثیر غیر مستقیم این افزایش مجموعا شاهد افزایش ۳٫۵ درصدی نرخ تورم خواهیم بود.

در این نشست همچنین پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی نیز درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم اظهار داشت: بر اساس محاسبات ما اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم حدود ۲ درصد و تاثیر غیر مستقیم این افزایش قیمت نیز حدود ۲ درصد خواهد بود و مجموع تورم مستقیم و غیر مستقیم حاصل از ان اقدام ۴ درصد خواهد بود.

در این نشست همچنین اعلام شد پرداخت اولیه کمک معیشتی از امشب شروع می شود وکسانی که خود را مشمول می دانند از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd6369 ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام میدری معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ۷۲ درصد مردم مشمول پرداخت می‌شوند.

میدری ادامه داد: این طرح که مشمولان آن حدود ۶۰ میلیون نفر هستند شامل بازنشستگان، بیمه های بازنشستگی و حقوق بگیران ثابت است.

حمیدرضا عدل معاون فنی و امور زیربنایی سازمان برنامه و بودجه نیز در این نشست اظهار داشت:آثار تورمی ناشی از افزایش قیمت بنزین ناچیز است. درآمد این اصلاح قیمت حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان است و یک ریال آن در بودجه هزینه نمی شود.  

وی با بیان اینکه این درآمدها به شصت میلیون خانوار در قالب یارانه دوم پرداخت می شود گفت: امشب برای حدود بیست میلیون نفر اولین مرحله یارانه نقدی جدید واریز می شود.

در این نشست همچنین محسن پور سید آقایی معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران اظهار داشت: مقدار سهمیه بنزین اختصاص یافته به خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی از سامانه پایش می شود و فعلا به صورت ثبات ارائه شده و اگر خودرویی بیشتر تردد کند فعلا امکان افزایش سهمیه نیست.

وی در مورد خودروهای مسافر کش گفت: این افراد به محض ثبت نام در یکی از شرکت های تاکسی اینترنتی از سهمیه برخوردار می‌شوند.

وی تصریح کرد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد.

* واحدهای تولیدی حق افزایش قیمت ندارند

تابش، رییس سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان نیز در این نشست اظهار داشت:۲۸۰۰ بازرس در ادارات وزارت صنعت استانها و ۱۵۰۰ بازرس از اتاق اصناف به منظور جلوگیری از گرانی ناشی از اصلاح قیمت بنزین بر بازار نظارت دارند.
وی افزود: به واحد‌های تولیدی اعلام کردیم حق افزایش قیمت ندارند. تولیدکنندگان را موظف به اعلام موجودی انبارهایشان کردیم که در غیر این صورت حکم احتکار و اختفا دارد. آرامش بازار ادامه دارد. رصد ۱۰۰ قلم کالا نشان می‌دهد از هفته گذشته قیمت ها سیر طبیعی داشتند

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*