****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » ورزش » ورزش ایران
  • شناسه : 13903
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
نگاه ما به استقلال و پرسپولیس یکسان است
نگاه ما به استقلال و پرسپولیس یکسان است

نگاه ما به استقلال و پرسپولیس یکسان است

پیشکسوتان هویت ورزش هستند .

وزیر ورزش و جوانان گفت: نگاه وزارت ورزش به سرخابی ها یکسان بوده است، چون حال خوب دو باشگاه حال مردم و ورزش را خوب می کند.

به گزارش ” وقایع خبری ” به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، علی جباری، پیشکسوت استقلال امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با مسعود سلطانی فر دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار وزیر ورزش و جوانان با اشاره به روند خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: طبق زمان بندی انجام شده، روند خصوصی سازی طی می‌شود و عزم ما در دولت و وزارت ورزش و جوانان برای این امر جدی است.
مسعود سلطانی فر با بیان اینکه ورود استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه یک سیاست اصولی و منطقی است، افزود: برخی اقداماتی که در حالت عادی بیش از یک سال زمان لازم داشت، در مدت ۱۵ روز حل و فصل کردیم تا وقفه‌ای در این زمینه ایجاد نشود.
وی اختصاص اماکن ورزشی به دو باشگاه را از اقدامات مهم در خصوصی سازی دانست و گفت: ورزشگاه مرغوبکار تا به حال سند نداشت که با تلاش زیاد و پیگیری این مشکل رفع شد. کمپ مرحوم ناصر حجازی هم طبق قانون در اختیار اداره کل ورزش و جوانان تهران بود که با پیگیری جدی و با تایید هیئت دولت، مجوز واگذاری این کمپ را برای استقلال گرفتیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ورزشگاه درفشی فر هم مشکلاتی داشت که حل کردیم و به همراه ورزشگاه شهدای گمنام به پرسپولیس واگذار کردیم تا سرمایه دو باشگاه به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
وی زمان واگذاری دو باشگاه را ۲، تا سه ماه آینده عنوان کرد و گفت: استقلال و پرسپولیس با واگذاری به مردم مشکلات فعلی را نخواهند داشت و تنها راه رشد و توسعه آن‌ها هم همین مسیر واگذاری به مردم، هواداران و پیشکسوتان از طریق بورس است.
سلطانی فر در پاسخ به برخی نقطه نظرات علی جباری در خصوص توجه همسان به استقلال و پرسپولیس افزود: نگاه وزارت ورزش و جوانان به هر دو تیم یکسان بوده است و اعتقاد جدی داریم هر زمان حال این دو تیم خوب بود، حال فوتبال و مردم خوب بوده است.
وی افزود: اگر مشکل پرسپولیس با باشگاه ترکیه‌ای را حل و فصل کردیم، برای حل مشکل استقلال هم ۴۸ ساعته به مالزی و مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا رفتیم تا این باشگاه از لیگ قهرمانان حذف نشود.
وزیر ورزش و جوانان گفت: در ماجرای استراماچونی، شخصا موضوع پرداخت مطالبات او را دنبال می‌کردم تا جایی که در روز جمعه و در حالیکه بانک‌های کشور تعطیل بودند، از رئیس بانک مرکزی خواستم با تضمین خودم پول استراماچونی را به حسابش در ایتالیا پرداخت کند و حتی در پاسخ به درخواست ۱۱ بندی او و موضوع پرداختی ها، از آقای خلیل زاده خواستم تا هر جایی که لازم است، همکاری کند.
وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته یک ریال از منابع دولتی برای استقلال و پرسپولیس هزینه نشده است، گفت: شرایطی فراهم آوردیم که هر دو باشگاه از محل درآمد‌های خود اداره شوند و بتوانند مشکلات خود را از طریق کارکرد اقتصادی حل کنند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اظهارات علی جباری در خصوص توجه به پیشکسوتان افزود: پیشکسوتان هویت ورزش هستند و آمادگی داریم، در خصوص مسائل درمانی آن تعداد از پیشکسوتان که با مشکلات مالی مواجه هستند، از طریق صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان اقدام کنیم. در باشگاه استقلال این افراد را شناسایی و به صندوق حمایت معرفی کنید تا مشکلات آن‌ها حل شود.
علی جباری نیز در ابتدای این دیدار به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت و پس از سخنان وزیر گفت: خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اقدام بزرگی است که انجام می‌دهید و پیشکسوتان با توجه اینکه خصوصی سازی را اتفاقی مهم در توسعه دو باشگاه می‌دانند، آماده اند، هر کمکی لازم باشد، در این زمینه انجام دهند.
این پیشکسوت استقلال با بیان اینکه برخی اقدامات وزارتخانه در خصوص استقلال اطلاع رسانی نشده است، گفت: حمایت‌هایی که تا امروز از استقلال انجام شده قابل تقدیر است و انتطار داریم، این حمایت‌ها بیش از پیش ادامه یابد.
جباری با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در مدیریت فعلی استقلال گفت: این انتصاب توانسته آرامش را به استقلال برگرداند و از شما خواهش می‌کنیم به حمایت هایتان از سعادتمند ادامه دهید.
وی از نگاه مثبت وزیر ورزش و جوانان به پیشکسوتان تشکر کرد و گفت: این همت برای رفع مشکلات پیشکسوتان، موجب رفع دغدغه‌های آنهاست و تلاش می‌کنیم، در این زمینه به وزارتخانه کمک کنیم.
پیشکسوت باشگاه استقلال این دیدار را موجب رفع سوتفاهمات دانست و گفت: این نشست صمیمی و سعه صدر در شنیدن صحبت‌های ما و ارائه توضیحات موجب شد، در جریان اقدامات برای استقلال و پرسپولیس قرار بگیریم و در زمینه‌هایی که می‌توانیم، کمک کنیم. خیلی خوب است که استقلال از محل درآمد‌های خود اداره شوند و بتوانند مشکلات خود را از طریق کارکرد اقتصادی حل کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*