****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار نوقلمان است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ملی » انرژی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 10769
  • ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
سهمیه بنزین کارت سوخت از بین نمی‌رود
سهمیه بنزین کارت سوخت از بین نمی‌رود

سهمیه بنزین کارت سوخت از بین نمی‌رود

بنزین سهمیه ای می تواند برای ۶ ماه قابل ذخیره باشد

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بنزین، طبق مصوبه هیئت وزیران هر کارت سوخت «خودروی شخصی» ابتدای هر ماه ۶۰ لیتر بنزین با نرخ ۱۵۰۰ تومان را قابل استفاده دارد، گفت: این میزان بنزین سهمیه ای می تواند برای ۶ ماه قابل ذخیره باشد؛ به عبارتی در صورتی که یک خودروی شخصی به هیچ عنوان از بنزین سهمیه ای خود استفاده نکرده باشد، در پایان ۶ ماه، ۳۶۰ لیتر بنزین دارد.

وی افزود: تنظیمات کارت سوخت خودروهای شخصی به صورت سیستمی به این شکل طراحی شده است و در ماه هفتم که ۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای برای کارت سوخت خودروهای شخصی شارژ می شود، در صورتی که شخصی ۳۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای خود در ۶ ماه را مصرف نکرده باشد، شامل این افزایش سهمیه بنزین نمی شود. یعنی در ماه هفتم نیز ۳۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای دارد نه ۴۲۰ لیتر.

به گفته این مقام مسئول، هر کارت سوخت خودرو شخصی می تواند تا سقف ۳۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای داشته باشد و اگر در کارت سوخت خودروی شخصی به طور مثال ۱۲۰ یا ۲۰۰ یا ۱۷۰ یا هر رقمی کمتر از ۳۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای وجود داشته باشد، تا ۶ ماه قابل ذخیره سازی بوده و سهمیه ۶۰ لیتر ماهیانه تا سقف ۳۶۰ لیتر به وی تعلق می گیرد؛ بنابراین دارندگان کارت سوخت خودروهای شخصی، نگران سهمیه بنزین خود نباشند.

باتوجه به شیوع بیماری کرونا و محدودیت تردد بین شهری و لزوم کاهش تردد درون شهری، لازم است محدودیت ذخیره سوخت بنزین سهمیه خودروهای شخصی برای ۶ ماه برداشته شده یا سقف ذخیره سازی افزایش یابد چراکه در غیر این صورت، این محدودیت می تواند تبدیل به ابزاری برای تشویق مصرف یا سایر حواشی شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*