****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار نوقلمان است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » بهداشت و درمان » درمان » رفاه » سفر » کرمانشاه
  • شناسه : 5073
  • ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
دو بالگرد اورژانس راهی مرز خسروی شد
دو بالگرد اورژانس راهی مرز خسروی شد

دو بالگرد اورژانس راهی مرز خسروی شد

۴۰۰ نیروی ستادی و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه در تردد زائران اربعین حسینی به آن‌ها خدمات دهی خواهند کرد.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد دو فروند بالگرد به منظور خدمات‌دهی به زائران در مرز رسمی خسروی مستقر خواهند شد

صائب مدرسی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این خبر اظهارداشت: تاکنون یک فروند بالگرد اورژانس هوایی را در مرز خسروی مستقر کرده ایم و ۲ فروند دیگر نیز تا پایان امروز در این پایانه مرزی مستقر می‌شوند.
وی با بیان اینکه ۲ بالگرد اورژانس هوایی در پادگان ابوذر ارتش مستقر هستند، افزود: این بالگرد‌ها به منظور آماده باش برای خدمات رسانی بهتر و سریع‌تر به زائران اربعین حسینی به پرواز درخواهند آمد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به فعالیت پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس برای خدمات‌دهی به زائران اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: این اتوبوس آمبولانس‌ها در سه راهی نصرآباد، کمربندی غربی، قصرشیرین، پایانه خسروی و گردنه مرصاد مستقر شده اند.
مدرسی افزود: علاوه بر این آمبولانس‌ها صد دستگاه آمبولانس نیز در طول مسیر تردد زائران اربعین حسینی در استان کرمانشاه ۲۴ ساعته فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه بیشتر خدمات درمانی ارائه شده در حاشیه مرز خسروی ساماندهی شده اند، گفت: ۱۲ پایگاه سیار دانشگاه علوم پزشکی در محدوده سه راهی نصرآباد تا قصرشیرین فعالیت می‌کنند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث ادامه داد: در محدوده پایانه خسروی هفت آمبولانس و سه پایگاه و بعد از گیت‌های خروجی نیز ۲ پایگاه و سه آمبولانس به منظور خدمات‌دهی به زائران اربعین حسینی مستقر کرده ایم.
مدرسی با بیان اینکه ۱۴ درمانگاه در مسیر زائران اربعین حسینی به زائران خدمات‌دهی می‌کنند، افزود: علاوه بر مسیر مرز خسروی در مسیر منتهی به استان ایلام و مرز مهران نیز خدمات بهداشتی ارائه می‌شود.
وی افزود: در محدوده مرز خسروی و پایانه ۲ آزمایشگاه مجهز فعالیت خود را آغاز کرده و در صورت نیاز از بیماران نمونه گیری می‌کنند.
به گفته رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث، ۴۰۰ نیروی ستادی و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه در تردد زائران اربعین حسینی به آن‌ها خدمات دهی خواهند کرد.
وی با بیان اینکه این دانشگاه سه بیمارستان صحرایی در مرز خسروی مستقر می‌کند، گفت: این بیمارستان‌ها توسط سپاه، ارتش و دانشگاه علوم پزشکی به ترتیب در کمربندی غربی قصرشیرین، پایانه مرزی خسروی و در اطراف درمانگاه خسروی مستقر شده اند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*