****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار نوقلمان است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار بین المللی » اخبار ملی » جامعه » حوادث
  • شناسه : 13907
  • ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
در مسیر تهران- بیروت دو جنگنده امریکایی مزاحم هواپیمای مسافربری ماهان شدند
در مسیر تهران- بیروت دو جنگنده امریکایی مزاحم هواپیمای مسافربری ماهان شدند

در مسیر تهران- بیروت دو جنگنده امریکایی مزاحم هواپیمای مسافربری ماهان شدند

در اثر این کاهش ارتفاع تعدادی از مسافران لبنانی به دلیل نبستن کمربند دچار مصدومیت شدند.

یک مقام آگاه از ایجاد مزاحمت از سوی دو جنگنده امریکایی برای هواپیمای مسافربری ماهان در اسمان سوریه خبر داد؛ این هواپیما به سلامت در فرودگاه بیروت بر زمین نشسته و ساعاتی بعد به کشور بازگشته است.

به گزارش خبرنگار مهر یک فروند هواپیمای ماهان که از فرودگاه امام خمینی به مقصد بیروت در پرواز بوده با ایجاد مزاحمت از سوی دو فروند جنگنده امریکایی مواجه می شود که از یکی از پایگاه‌های نظامی این کشور در منطقه مدیترانه در آسمان سوریه در پرواز بودند؛ این دو جنگنده به قدری به هواپیمای مسافری ماهان نزدیک شده اند که خلبان ایرانی این هواپیما تصمیم می گیرد تا برای حفظ ایمنی پرواز و مسافران، اقدام به کاهش ارتفاع کند.

دو مقام آمریکایی بامداد روز جمعه در گفتگو با خبرگزاری رویترز مدعی شدند که دو جت «اِف -۱۵ ایگل» آمریکا با حفظ فاصله ایمن به هواپیمای مسافربری ماهان نزدیک شدند!

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جزئیات این حادثه در دست بررسی است و پس از تکمیل اطلاعات اقدامات لازم سیاسی و حقوقی به عمل خواهد آمد.

وی افزود: چنانچه هر حادثه‌ای در مسیر برگشت برای این هواپیما اتفاق افتد، جمهوری اسلامی ایران آمریکا را مسؤول آن خواهد شناخت. این پیام همچنین به سفیر سوئیس در تهران نیز داده شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی و ارتش تروریست آمریکا تاکنون در خصوص این رویداد اظهارنظری نکرده‌اند.

یک منبع آگاه در یکی از نهادهای رصد ترافیک هوایی گفت در اثر این کاهش ارتفاع تعدادی از مسافران لبنانی به دلیل نبستن کمربند دچار مصدومیت شدند ولی مسافران ایرانی میان مصدومان نبودند.

این مقام آگاه گفت: مشخص نیست که آیا به خلبان هواپیمایی ماهان از سوی این دو جنگنده هشدارهای فرود یا شلیک داده شده یا خیر که پس از بازگشتن به فرودگاه امام خمینی و ارائه گزارش‌ها این موضوع روشن خواهد شد.

در حالی که گفته شده این جنگنده‌ها آمریکایی بودند، برخی منابع از اسرائیلی بودن آنها خبر دادند. شبکه المیادین به نقل از یک منبع خبری گزارش داد که «جنگنده‌های اسرائیلی» تعمداً اقدام به پرواز در نزدیکی هواپیمای مسافربری ایران کرده‌اند تا پدافند هوایی سوریه دچار خطا شده و هواپیما را ساقط کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*