****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » استانداری » بهداشت و درمان » جامعه » حوادث » درمان » قزوین » نظام سلامت
  • شناسه : 14098
  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
تخت‌های بیمارستانی قزوین پر شده است
تخت‌های بیمارستانی قزوین پر شده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

تخت‌های بیمارستانی قزوین پر شده است

از اسفند ماه تاکنون بیش از یک هزار و ۷۴۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و مواجهه با دوگانه معیشت و سلامت، رویکرد ما تضمین سلامت مردم با اعمال محدودیت‌های بیشتر است.

پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که روز پنجشنبه در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در موج اول انتشار ویروس کرونا، ایران در میان کشورهای جهان بهترین عملکرد را داشت، اما در موج دوم در ردیف دومین کشور جهان هستیم که بدترین عملکرد را داشته‌ایم.

نامدار تصریح کرد: با قرمز شدن وضعیت استان قزوین باید براساس مصوبات ستاد ملی کرونا پیش برویم تا با چالش‌های بیشتری مواجه نشویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآور شد: با قرار گر فتن در وضعیت قرمز باید محدودیت‌ها بیشتر شود و هر گونه اجتماع و فعالیت تالارها و باشگاه‌های ورزشی و نیز رستوران‌ها ممنوع و محدود شود.

نامدار بیان کرد: همه ما دغدغه معیشت مردم را داریم و راضی نیستیم که اصناف و بازار تعطیل شود و امروز با چالش دوگانه معیشت یا سلامت مواجهیم که در این وضعیت به سلامت اهمیت می‌دهیم و مجبور به اعمال محدودیت‌های جدی تر هستیم.

وی بیان کرد: در هفته گذشته ۳۱۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند و در حال حاضر تعداد افراد بستری به ۲۷۵ نفر رسیده است.

نامدار یادآور شد: امروز ۵۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند که حال ۳۱ نفر از آنها وخیم اعلام شده و در زیر دستگاه تنفسی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: از اسفند ماه تاکنون بیش از یک هزار و ۷۴۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

نامدار از اهدای پلاسمای بیماران کرونایی هم خبر داد و گفت: تاکنون ۱۰۴ بیمار بهبود یافته پلاسمای خون خود را اهدا کرده‌اند که برای درمان سایر بیماران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی از تکمیل شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستانی خبر داد و گفت: در حال حاضر همه تخت‌های اختصاص یافته به بیماران کرونا تکمیل شده و ظرفیت پذیرش جدید نداریم و باید از بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و بخش خصوصی استفاده کنیم.

فرمانداران شهرستان‌های استان نیز در این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس شرکت داشتند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*