****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » تهران » مجلس
  • شناسه : 20477
  • ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
باید از تمرکز جمعیت و ساختارها در  پایتخت جلوگیری کرد
باید از تمرکز جمعیت و ساختارها در  پایتخت جلوگیری کرد

باید از تمرکز جمعیت و ساختارها در پایتخت جلوگیری کرد

زلزله رخدادی طبیعی است که درهرصورت رخ می‌دهد.

وقایع خبری /علیرضا پاک‌فطرت، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره لزوم رصد و پایش لحظه ای گسل‌های تهران اظهارداشت: گسل‌های تهران باید از سوی دانشگاه‌های معتبر و سازمان‌های زمین‌شناسی، نقشه‌برداری و سایر مراجع ذی‌ربط باید به‌صورت مداوم رصد شود چراکه پایش لحظه‌ای گسل‌ها و رصد فعالیت آن‌ها به‌صورت مداوم برای شهری همانند تهران یک ضرورت است.

وی با اشاره به این‌که در صورت وقوع زلزله بزرگ در تهران رسیدگی به تبعات آن می‌تواند امری غیرممکن باشد، گفت: بارها متخصصان در این خصوص اعلام‌خطر کرده‌اند و در خصوص تمرکز بیش‌ازحد جمعیت در تهران و بافت فرسوده این شهر هشدار داده‌اند.

پاک‌فطرت با انتقاد از سیاست‌های تمرکز گرایانه دولت، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید از بحران بزرگ پس از وقوع زلزله در تهران جلوگیری کنید باید از تمرکز جمعیت و ساختارها در پایتخت جلوگیری کرد زیرا منطقی نیست تمام سرمایه‌های این نظام در تهران متمرکز شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با نگاهی به سیاست‌های فعلی دولت در برخورد با زلزله تهران و تاکیدی که بر سیاست‌هایی ازاین‌دست وجود دارد می‌توان گفت خطرناک‌ترین بحران، تمرکز دولت مرکزی است زیرا زلزله رخدادی طبیعی است که درهرصورت رخ می‌دهد اما برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌ها می‌تواند به سمتی باشد که از شدت تلفات و آسیب‌ها بکاهد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*