****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ملی » ورزش ایران
  • شناسه : 8108
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
بازی پرسپولیس  هم برای ما و هم برای پرسپولیس بازی مهمی است
بازی پرسپولیس  هم برای ما و هم برای پرسپولیس بازی مهمی است
فرهاد مجیدی:

بازی پرسپولیس هم برای ما و هم برای پرسپولیس بازی مهمی است

وقتی استقلال را تحویل گرفتم روی ساختار دفاعی تمرکز کردم

فرهاد مجیدی امروز چهارشنبه در نشست خبری قبل از دربی پایتخت بین تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس سازمان لیگ فوتبال شرایط تیمش را تشریح کرد و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

مجیدی گفت: روز گذشته گفتم. بازی پرسپولیس هم برای ما و هم برای پرسپولیس بازی مهمی است. هم بازیکنان ما و هم بازیکنان آنها تلاششان را دو برابر می کنند. نمی توانم حساسیت دربی را کتمان کنم. باتوجه به اینکه سه بازی در هشت روز انجام داده ایم، مصدومیت دیاباته به خاطر سفرهایی بود که داشتیم.

وی افزود: یکی از برنامه های من در استقلال این بود که بازیکنان مصدوم بعد از رفع مصدومیت نمی توانند وارد کارهای گروهی شوند. آقای ربانی را به همین دلیل آورده ایم که در بحث ریکاوری به ما کمک کند. الان یزدانی و غلامی این شرایط را دارند و بعد از کارهای بدنی وارد تمرینات گروهی می شوند.

مجیدی درباره عملکرد خوب بخش هجومی پرسپولیس و احتمال تغییر سیستم بازی استقلال و تغییر سه دفاع مرکزی گفت: شما به صحبت من دقت نکردید. تیم های برنده تمرکزشان روی بردن است. تیم های بازنده روی تیم های برنده تمرکز می کنند!

وی در خصوص نقش مهدی قائدی و اینکه آیا قائدی او را در مربیگری بالا می برد یا مجیدی قائدی را در بازیگری بالا می برد؟ گفت: قائدی در سه چهار بازی گذشته فوق العاده بوده است. بازیکنان دیگری هم در استقلال بوده اند که می توانند فیکس تیم ملی باشند. اینکه کدام بازیکن مربی را بالا می برد یا مربی بازیکن را بالا می برد در تیم ما معنا ندارد. این تیم یک دست‌ترین تیم تاریخ باشگاه استقلال است. به عنوان مربی این تیم به داشتن این بازیکنان افتخار می کنم. چون یک دست هستیم هیچ تیمی نمی تواند ما را شکست بدهد. از لحاظ فنی از تیم های دیگر لیگ برتر خیلی خیلی بهتر هستیم ولی یکدلی ما باعث می شود هیچ تیمی ما را شکست ندهد. 

سرمربی استقلال در خصوص احتمال استفاده از مدافع بلغارستانی گفت: چون زمان کمی با ما بوده است از این مدافع استفاده نمی کنیم.

مجیدی درباره احتمال بازی محتاطانه استقلال یا بازی هجومی در دربی تاکید کرد: وقتی استقلال را تحویل گرفتم، نکته ای که هیچکس به آن اهمیت نداد این بود که روی ساختار دفاعی تمرکز کردم. قبلا خط حمله تیم فوق العاده بود اما در سه بازی فقط هشت موقعیت گل به حریفان دادیم. الریان دو موقعیت گل در محوطه جریمه داشت. روی این تفکر خیلی کار کردم ولی به عنوان مربی برایم مهم نیست تیمم چند گل می خورد. برایم مهم است که دو برابر گل های خورده، گل بزند. مطمئن باشید فردا یک تیم هجومی هستیم و برای بردن به زمین می رویم. اگر تا حالا دربی خوب نشده به خاطر حساسیتش است. امیدوارم هواداران دو تیم فقط تیم خودشان را تشویق کنند. فحاشی ها باعث استرس بازیکنان می شود و باعث می شود کیفیت مسابقه پایین می آید. مطمئنم فردا یکی از با کیفیت ترین دربی ها خواهد بود.

وی در خصوص غیبت شجاع خلیل زاده و اینکه آیا برای این بحث برنامه ویژه ای دارد؟ یادآور شد: اجازه بدهید تفکرات ما بماند برای بازی فردا. شما فردا بازی را ببینید متوجه می شوید.

سرمربی استقلال درباره مشکل بلیت فروشی بازی و احتمال پر نشدن ورزشگاه گفت: اطلاعات دقیقی ندارم ولی هرچه تماشاگر بیشتر بیاید، بازی جذابتر می شود. از فوتبال ما فقط همین تماشاگران مانده است. امیدوارم فردا ورزشگاه پر شود و بازی سالم و بدون حاشیه باشد.

مجیدی درباره هواداران استقلال اظهار کرد: این مسائل به کار من انرژی خاصی می دهد. روزی که سرمربیگری استقلال را قبول کردم، رویایی برای خودم داشتم. تخیل ما آدم ها قوی ترین انرژی روی کره زمین است. چیزی نبوده که به آن نرسم. هم هواداران خوبی دارم و هم بازیکنان خوبی که استقلال را به آنچه که لایقش است، می رساند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*