۞مرکز مشاوره حال خوب
دکتر کبری درویش پیشه ؛ مشاور خانواده و زوج درمانگر (حضوری و تلفنی ) تلفن هماهنگی و تعیین وقت:09102904758

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار استانی » استان ها » گیلان
  • شناسه : 37636
  • ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۴
  • ارسال توسط :
ایست قلبی جان دانش آموزی را گرفت
ایست قلبی جان دانش آموزی را گرفت
در روستای چکوسر شهرستان شفت؛

ایست قلبی جان دانش آموزی را گرفت

عملیات احیا را به مدت یک ساعت و نیم انجام دادند اما علائم حیاتی دانش‌آموز برنگشت.

دانش‌آموز دختر پایه هفتم هنگام ایستادن در صف کلاسی مدرسه در روستای چکوسر شهرستان شفت براثر ایست قلبی  جان باخت.
محمد فائزی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان از اعزام سریع نیروهای امدادی به‌محض وقوع حادثه به مدرسه چکوسر خبر داد و اظهار کرد: متأسفانه نیروهای اورژانس هنگام معاینه این دانش‌آموز، آثاری از حیات را در وی مشاهده نکردند. 

حنظله مرزبند رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان نیز گفت علت اولیه مرگ این دانش آموز ایست قلبی عنوان شده اما باید منتظر نتایج کالبدشکافی از سوی پزشکی قانونی باشیم.دانش‌آموزان حاضر در مدرسه که شاهدان عینی این مرگ بوده‌اند، گفتند که ساعت حدوداً هفت و نیم بود که سریعاً پس از افتادن دانش‌آموز، کادر مدرسه با اورژانس تماس گرفتند. اورژانس ۱۱۵ حدود ساعت یک ربع به هشت صبح  خود را به مدرسه رساند اما دختر دانش آموز جان باخته بود.

یکی از مسئولان بیمارستان امام رضا علیه‌السلام شفت نیز به خبرنگار فارس گفت: دختر دانش‌آموز بدون داشتن علائم حیاتی ساعت هشت صبح به بیمارستان آورده شد.

به گفته وی، علاوه بر کادر حاضر در اورژانس، پزشکان متخصص اطفال و قلب نیز در محل حضور داشتند که عملیات احیا را به مدت یک ساعت و نیم انجام دادند اما علائم حیاتی دانش‌آموز برنگشت.

آن‌طور که فائزی، مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان اعلام کرده، جسد دانش‌آموز برای بررسی دقیق‌تر مرگ به پزشکی قانونی منتقل‌شده است.