****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار نوقلمان است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصاد » بهداشت و درمان » قزوین » نظام سلامت
  • شناسه : 13512
  • ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
اقدامات قرارگاه پیشرفت می‌تواند الگوی جهادی سایر دستگاه‌ها باشد
اقدامات قرارگاه پیشرفت می‌تواند الگوی جهادی سایر دستگاه‌ها باشد

اقدامات قرارگاه پیشرفت می‌تواند الگوی جهادی سایر دستگاه‌ها باشد

جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان با هسته‌های جهادی هر روستا، معابر و مکان‌های عمومی را ضدعفونی کردند .

معاون اجرایی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: اقدامات قرارگاه پیشرفت نمونه عملی و جهادی مناسبی است که می‌تواند برای دستگاه‌های اجرایی الگو شود.

سرهنگ حمزه برین در جمع اعضای ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی قزوین با اشاره به اقدامات و روند فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در مناطق محروم اظهار کرد: امروز پس از گذشت سه سال از شروع اقدامات قرارگاه در دهستان‌های کم برخوردار و روستاهای محروم، اقدامات و فعالیت‌های خوبی انجام شده و این فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اهداف گروه‌های پنجگانه قرارگاه پیشرفت و آبادانی گفت: حضور دائم در روستاهای هدف در حین حضور مردم، به صورت تخصصی در حوزه تربیتی، فرهنگی، اشتغال، سلامت و عمران همچنین دعوت مردم برای تعامل مردم در رفع مشکلات روستا، داشتن نگاه جهادی و ایجاد امید و نشاط در روستاها از اهداف تأثیرگذار قرارگاه پیشرفت و
آبادانی است.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین تصریح کرد: این فعالیت‌ها را می‌توان به عنوان الگویی مناسب به سایر معاونت‌های مجموعه سپاه و مسئولان دستگاه‌های دولتی معرفی کرد تا این روند، الگویی برای اقدامات جهادی سایر دستگاه‌ها باشد.

وی با اشاره به اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان در موضوع مقابله با ویروس کرونا و برگزاری رزمایش کمک‌های مومنانه یادآورشد: در زمینه کمک‌های مومنانه، قرارگاه پیشرفت و آبادانی با کمک خیرین هر روستا و هر دهستان توانست به جامعه هدف منطقه در چندین مرحله، بسته‌های معیشتی توزیع کند و با راه اندازی کارگاه‌های تولید ماسک در روستاها با کمک خواهران بسیجی به صورت جهادی و توزیع رایگان اقلام بهداشتی، نیاز این مناطق به ماسک را مرتفع کند.

معاون اجرایی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اضافه کرد: همچنین جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان با هسته‌های جهادی هر روستا، معابر و مکان‌های عمومی را ضدعفونی کردند و در برپایی ایستگاه‌های غربالگری و تست تب سنجی از پیشگامان پیشگیری ویروس منحوس کرونا در مناطق محروم روستایی بودند.

وی بیان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی با اجرای عملیات در پنج کارگروه، لایه‌های پنهان آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و تربیتی موجود در روستاها را شناسایی می‌کند که شاید برخی از این آسیب‌ها از سوی هیچ دستگاه و مجموعه‌ای دیده نشده و همه اهتمام خود را برای رفع آن آسیب‌ها به کار گرفته و در همین راستا با برنامه ریزی و تعامل مجموعه‌های مختلف تاکنون اقدامات مؤثر و خوبی انجام داده است.

وی اظهار کرد: خروجی و نتیجه حضور و مأموریت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان در روستاها و مناطق کم بهره همواره مورد توجه و تأیید مسئولان دستگاه‌های دولتی بوده و با کمک همین دستگاه‌ها اقداماتی را به صورت مشارکتی با کمک مردم انجام داده ایم که شاید هر یک از آنها به تنهایی به علت نبود اعتبار لازم نمی‌توانستند این اقدامات را انجام دهند.

سرهنگ برین گفت: تیم قرارگاه پیشرفت و آبادانی قزوین در هیچ شرایطی دست از تلاش و فعالیت برنداشته و با نگاه جهادی و اعتقادی که به امر آبادانی دارد هیچ گاه کمبود امکانات و بودجه مانع رفع محرومیت‌ها نشده و تا به امروز همین نگاه که به تبعیت از منویات مقام معظم رهبری در حوزه محرومیت زدایی است، به صورت نقطه‌ای آثارش را در روستاها بجا گذاشته است که هر کدام از آنها را می‌توان به عنوان تجربه موفق و نقطه قوت حضور در روستاها بیان کرد.

سرهنگ برین اضافه کرد: ویژگی‌های قرارگاه پیشرفت را می‌توان به عنوان الگویی برتر و مناسب به سایر معاونت‌های مجموعه سپاه و مسئولان دستگاه‌های دولتی معرفی کرد تا این روند، الگویی برای اقدامات جهادی سایر دستگاه‌ها باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*