****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ملی » ورزش ایران
  • شناسه : 8112
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
استقلال در دربی تحت فشار است
استقلال در دربی تحت فشار است

استقلال در دربی تحت فشار است

یک بازی ویژه را در پیش داریم.

یحیی گل محمدی در نشست خبری قبل از دربی پایتخت بین تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران که امروز در سالن کنفرانس سازمان لیگ فوتبال برگزار شد، حضور یافت.

سرمربی پرسپولیس گفت: یک بازی ویژه را در پیش داریم. این یکی از مهمترین بازی های آسیا و شاید جهان باشد. خوشحالیم که مقابل تیمی بازی داریم که شرایطش نسبت به نیم‌فصل اول بهتر است و می‌توانیم قابلیت‌های‌مان را در این بازی نشان دهیم. تیم پرسپولیس در سال‌های اخیر نشان داده که از نظر ذهنی و فنی فوتبال خوبی را ارائه کرده است.

وی ادامه داد: بازیکنان واقعاً باغیرتی داریم که همیشه در شرایط حساس و سخت توانسته اند تصمیمات خوبی بگیرند و بازی خوبی نشان بدهند. آنها ذهنیت قوی دارند و برنده به دنیا آمده اند. امیدوارم فردا شاهد بازی فنی خوب از طرف هر دو تیم باشیم. امیدوارم هواداران از تماشای مسابقه لذت ببرند. امیدوارم فردا هواداران پرسپولیس خوشحالتر از هواداران استقلال باشند.

گل محمدی در خصوص انتشار رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس در آستانه دربی و ناراحتی بازیکنان تیمش تصریح کرد: فردا بازی مهمی در پیش داریم. دوست دارم بیشتر راجع به بازی صحبت شود. انتشار این ارقام قبل از دربی یک مقدار عجیب است و بوی شیطنت و خیانت می دهد. این همه وقت برای انتشار قراردادها داشتند. در همین حد می توانم صحبت کنم. کاری که انجام شد درست نبود. بازیکنان هم مشکلی ندارند و آنقدر از نظر ذهنی قوی هستند که این مسائل تاثیری روی کارشان نخواهند داشت. آنها مشکلات بیشتری را هم تجربه کرده اند ولی سربلند بیرون آمده اند.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه تیمش در دو بازی گذشته نتوانسته فوتبال مالکانه را انجام بدهد، اظهار کرد: فوتبال مالکانه نیاز به زمان دارد و حداقل باید مدتی فرصت داشته باشید و مسابقه ای نداشته باشید تا بازی تدارکاتی خوب و تمرین اختصاصی انجام بدهید. بعد از اینکه به پرسپولیس آمدم فقط دو هفته وقت داشتم و نمی توانستم روی فوتبال مالکانه اصرار داشته باشم چون زمان بر بود و بازیکنان شاید قابلیت الان خودشان را هم از دست می دادند. رفته رفته شرایط بهتر می شود. چیزی که تیم ما نشان داده این است که دفاع تیمی خوبی دارد و در انتقال به حمله هم قوی است. بازی مالکانه زمان می برد و الان امکانش نیست.

گل محمدی در خصوص تغییر پست مهدی ترابی و انتقال او به سمت راست که باعث کم شدن کیفیت این بازیکن شده است، گفت: در جریان بازی بازیکنان جابجا می شوند. مهدی نصف زمان بازی را برای خودش بازی می کند. وحید امیری به سمت چپ آمده و دیدید که در بازی با تراکتور هم گل زد و هم پاس گل داد. فکر می کنم مهدی در سمت راست هم خیلی تاثیرگذار است. ضمن اینکه در جریان بازی جایشان را عوض می کنند و خیلی از دقایق بازی مهدی جای خودش هم نیست.

سرمربی پرسپولیس درباره وضعیت آنتونی استوکس تاکید کرد: استوکس از نظر بدنی شرایط خوبی ندارد. فکر می کنم دو سه هفته زمان می برد آماده شود ولی فردا او در لیست هست و اگر لازم شد از این مهاجم استفاده می کنیم.

گل محمدی درباره عملکرد اوساگونا یادآور شد: ما هنوز دو هفته بیشتر بازی نکرده ایم. در این دو هفته شرایط اوساگونا بد نبود بخصوص در بازی دوم. هرچه در شرایط مسابقه قرار بگیرند وضعیت بهتر می شود.

وی درباره مشکلات مالی پرسپولیس گفت: قول دادند مبلغ دریافتی را تا ۵۰ درصد برسانند ولی فعلا که پیامکی نیامده است! (با خنده)

سرمربی پرسپولیس درباره کنترل دوپینگ در لیگ و بخصوص دربی یادآور شد: این مسئله باید بررسی شود و حساسیت وجود داشته باشد. مطمئنم این حساسیت هم وجود دارد. نمی دانم احتمالا برای این بازی مهم کارشناسان دوپینگ هم حضور خواهند داشت. 

گل محمدی درباره راز پیروزی در دربی گفت: راز دربی این است که همه دوست دارند بازنده نباشند. همین باعث می شود احتیاط چاشنی کارشان شود. گل نخوردن یک چیز ذاتی است. در هر صورت دربی یک بازی ویژه است و بازیکنان باید تمرکز زیادی داشته باشند. نوع تمرکز بازیکنان و عملکردشان است که نتیجه دربی را مشخص می کند. باتوجه به نشانه هایی که وجود دارد فکر می کنم فردا شاهد دربی خوبی باشیم. این قول را می دهیم که بازی زیبایی را از دو تیم شاهد باشیم.

وی درباره مشکل بلیت فروشی بازی و احتمال پر نشدن ورزشگاه تاکید کرد: بازی رفت دو تیم را دیشب تماشا کردم. خالی بودن خیلی از صندلی های ورزشگاه دردناک بود. نمی دانم چرا این اتفاق افتاده است. باید یک فکر اساسی برای این مسئله کرد. اتفاقا یک بازی قدیمی را هم تماشا می کردم آن بازی که ۲ – یک بردیم و گلش را من زدم. در آن بازی بیش از ۱۰۰ هزار هوادار در ورزشگاه بود. حس و حال دربی های قدیمی را از بین برده اند. لازم است روی این مسئله کار شود. همه جای دنیا دنبال پر شدن ورزشگاه هستند ولی اینجا برعکس است و دوست دارند ورزشگاه خالی باشد. باید این را کارشناسی کنند. زیبایی فوتبال را دارند از فوتبال می گیرند. این فوتبال برای تماشاگران است و فقط انجام دادن مسابقه نیست. هوادار باید بیاید و لذت ببرد. این درست نیست که مردم از دیدن دربی محروم شوند. باید فکر درستی شود.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر غیبت شیخ دیاباته در بازی فردا اظهار کرد: من زیاد درباره بازیکن صحبت نمی کنم. ما با استقلال بازی داریم؛ تیمی که شرایط خوبی دارد. از اینکه یکی از تیم های خوب لیگ استقلال است، شکی نیست ولی شرایط دربی متفاوت است. در چند سال اخیر استقلال نتوانسته در دربی پیروز شود و از نظر روحی و روانی تحت فشار است. ما می توانیم از این موضوع بهره ببریم و با تلاش بیشتر بازی را ببریم. دوست دارم بازی خوب و جذابی از آب در بیاید. ان شاءالله که در نهایت برنده باشیم. 

سرمربی پرسپولیس درباره هواداران تیمش خاطرنشان کرد: صحبت از بازی های گذشته وقت تلف کردن است. آنقدر بازی مهم پیش رو داریم که فقط از هواداران می خواهم با حضور پرتعداد در ورزشگاه به تیمشان انرژی مثبت بدهند. مطمئنم فردا این اتفاق می افتد. اصلی ترین دلیل موفقیت چند سال اخیر حمایت هواداران بوده است. این قول را می دهیم که با تمام وجود و با تمام مشکلاتی که وجود داشت، ذهنیتمان روی بازی فرد است. سعی می کنیم بازی خوبی انجام بدهیم تا راضی از ورزشگاه خارج شوند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*