****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » درمان » کرمانشاه » نظام سلامت
  • شناسه : 22245
  • ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
کار واکسن ساخت داخل به سرعت دنبال می شود
کار واکسن ساخت داخل به سرعت دنبال می شود

کار واکسن ساخت داخل به سرعت دنبال می شود

از داوطلبان حرفه ای و خوش سابقه بخش خصوصی برای ورود واکسن به کشور استقبال می کنیم.

وزیر بهداشت در کرمانشاه گفت :کار واکسن ساخت داخل به سرعت دنبال می شود.

به گزارش “وقایع خبری” ، دکتر نمکی با اشاره به اینکه  واکسن ساخت داخل  در درخشان ترین شرایط قرار دارد افزود: در آینده ای نزدیک فقط کشورهایی واکسن خواهند زد که دارای زیر ساخت باشند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برای واکسیناسیون همه امکانات بسیج می‌شوند گفت : حدود ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

وی افزود: تا پایان هفته آینده این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دز خواهد رسید و کار واکسیناسیون برای کادر بهداشت و درمان ، بیماران خاص و افراد پرخطر  انجام خواهد شد.

دکتر نمکی با اشاره به اینکه ما واکسنی را که برای ملت ضرر داشته باشد وارد نمی کنیم و  ابزار آزمایش هیچ کشوری نمی شویم گفت: از فروردین و اردیبهشت سال ۹۹ مذاکرات و مکاتبات در ارتباط با واکسن  کرونا با وزیر بهداشت روسیه آغاز شد و ۹ ماه طول کشید تا به قرارداد تبدیل شود.  

وزیر بهداشت درباره کار واردات واکسن گفت:  ۴۲۰ هزار دز و اکسن  از روسیه ، ۲۰۰ هزار دز از چین و حدود ۱۲۶ هزار دز از هند وارد کردیم و در هفته دوم فروردین نیز حدود ۷۰۰ هزار دز از کوواکس دریافت کردیم.

وی با اشاره به اینکه داروهای وارداتی را بخش خصوصی وارد می کند افزود: در بحث واکسن این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

دکترنمکی  گفت: ما از داوطلبان حرفه ای و خوش سابقه  بخش خصوصی برای ورود واکسن به کشور استقبال می کنیم اما به دلالان این اجازه را نمی دهیم.

وزیر بهداشت  در ادامه مدیریت بیماری کرونا را یک مدیریت فوق تخصصی عنوان کرد و افزود: این بیماری به دلیل اینکه سیستمهای مختلف بدن را درگیر می کند نیازمند بکارگیری همه تخصصها برای درمان است .

دکتر نمکی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه اولین استانی بود که گام بسیج ملی مبارزه با کرونا را  در قالب طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز کرد خاطر نشان کرد :امروز استان کرمانشاه یکی از استانهای نمونه در زمینه مقابله با کروناست که نقشه راه مدون داشته و دارای مدیریت هوشمندانه است. 

وی با اشاره به اینکه کشور  با شیوع بیماری  کرونا روزهای سختی را پشت سر گذاشت یادآور شد مدتها پیش ورود به موج  چهارم کرونا به عنوان یکی از پیک های سهمگین پیش بینی شده بود .

وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس کرونا به این زودی ها از بین نمی رود به ابعاد ناشناخته آن اشاره کرد و گفت : آهنگ حرکت این ویروس  بسیار تند است. 

 دکتر نمکی در ادامه  به تلاشهای کادر درمان اشاره و  نجابت ، ایستادگی و تاب آوری آنان را قابل تقدیر دانست.

وزیر بهداشت با بیان اینکه  وظیفه ما گذشته نگری نیست و برای سلامت مریض هرکسی که باشد تلاش می کنیم  گفت:فارغ از  هر گونه دلخوری و نگاه سیاسی  بر اساس عهدی که بسته ایم  نمی گذاریم در جمهوری اسلامی ایران بیماری پشت درب بیمارستانها سرگردان و یا دارویی کمیاب شود.

وی به  پیشرفتهای صورت گرفته برای مقابله با بیماری کرونا نسبت به روزها و ماههای اول شیوع این بیماری  هم اشاره کرد و  گفت: امروز تیمهای تنفسی تشکیل شده است و حتی می دانیم که اکسیژن را با چه غلظتی باید  به بیمار داد.

دکتر نمکی با اشاره به ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی اظهار داشت: درمانگاههای سرپایی باید افزایش و تقویت شود تا بار بیماران بستری در بیمارستانها کم شود. وی با اشاره به اینکه هم اکنون روزانه ۱۴۰ هزار تست در کشور  انجام می‌شود افزود: در ابتدا آمار  این تست‌ها  ۲ هزار و ۵۰۰ مورد بود.  

دکتر نمکی به لزوم افزایش و آمادگی تخت های بیمارستانی اشاره کرد و افزود: رییس جمهور دستوراتی برای راه اندازی تختهای جدید داده اند. وزیر بهداشت نقش آموزش و اطلاع رسانی را در کنترل بیماری مهم دانست و گفت :  این ویروس به علت قدرت سرایت و چرخش نیاز به آموزش  دارد که با همکاری صدا وسیما این آموزش ها را باید بالا برد.

 دکتر نمکی هفته آینده را هفته‌ای سخت اعلام کرد و افزود:  تعریف سیاهی در رنگ بندی شهر‌ها به معنای افزایش میزان بیمار در طول تاریخ ۴ پیک مدنظر است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*