۞مرکز مشاوره حال خوب
دکتر کبری درویش پیشه ؛ مشاور خانواده و زوج درمانگر (حضوری و تلفنی ) تلفن هماهنگی و تعیین وقت:09102904758

موقعیت شما : صفحه اصلی » رسانه ها » فرهنگ و هنر
  • شناسه : 40578
  • ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
  • ارسال توسط :
نقش و کارکرد رسانه ها در امیدبخشی صادقانه به جامعه
نقش و کارکرد رسانه ها در امیدبخشی صادقانه به جامعه

نقش و کارکرد رسانه ها در امیدبخشی صادقانه به جامعه

برای روشن نگاه داشتن چراغ پیشرفت کشور و امیدبخشی صادقانه به جامعه، اهالی رسانه نقش موثر و بی نظیری دارند.

محمد کشاورز: مدتی است از سانحه دلخراش سقوط بالگرد و شهادت ریاست محترم جمهور و هیئت همراهشان در بازگشت از افتتاح یک سد مرزی در منطقه کوهستانی شمال غربی ایران می گذرد و کشور داغدار از دست دادن مردی است که کار و تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه برای ساختن ایران قوی و پیشرفته را به صورت عملی و واقعی نشان داد؛ کسی که دولتش را خدمت‌گذار و دغدغه‌اش را گره‌گشایی از زندگی مردم می دانست.
بدون شک بهترین راهکار هر ملت و کشوری برای پیشرفت، انجام کار متراکم و استفاده حداکثری از منابع انسانی و ظرفیت های موجود است.

شهید رئیسی نیز در مدت کوتاه ۳۳ ماهه سکانداری دولت سیزدهم، علیرغم وجود کوهی از مشکلات باقی مانده و انباشته از قبل و نیز شرایط تحریمی و …، با توجه به همین راهکار، قدم های بزرگی در عرصه های زیربنایی و رفع موانع موجود در امور جاری کشور برداشت.
قطعا برای روشن نگاه داشتن چراغ پیشرفت کشور و امیدبخشی صادقانه به جامعه، اهالی رسانه نقش موثر و بی نظیری دارند و خواست و توقع رئیس جمهور شهید از اصحاب رسانه نیز همین موضوع و مساله بوده است.
شهید رئیسی در آخرین نشست رسمی با جمعی از مدیران رسانه‌ها که عصر روز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد به موضوعات مهمی از وظایف رسانه ها اشاره کرد که می توان از آن به عنوان نقشه راه و مانیفست اهالی رسانه یاد کرد. او به جایگاه مهم رسانه در مقابله با جنگ ترکیبی دشمن علیه ملت ایران اشاره کرد و معتقد بود که راهبرد دشمن ایجاد یاس در جامعه با بزرگنمایی ضعف‌ها و ترویج «نمی‌توانید» و «نمی‌شود»ها است و تقسیم صحیح در میان رسانه‌ها را نه دسته‌بندی چپ و راست، بلکه دسته‌بندی رسانه‌های امیدآفرین در برابر یاس‌آفرین می دانست.
رئیس جمهور برای نقش، شأن و رسالت رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی، اعتمادآفرینی و مشارکت‌آفرینی در جامعه اهمیت قائل بود و معتقد بود که بیان رسانه‌ها و قلم فعالان این عرصه، نقش مهمی در حفظ وحدت و انسجام اجتماعی و نیز در کیفیت مقابله با جنگ ترکیبی، رسانه‌ای و روانی گسترده دشمن دارد. می گفت در جامعه زمینه‌های فراوانی برای امیدآفرینی وجود دارد و دولت باید با اقدام و عمل، و رسانه‌ها با قلم و بیان خود در مسیر ترویج نقاط قوت و تلاش برای رفع نقاط ضعف اقدام کنند.
همچنین، نقش رسانه‌ها در جنگ روایت‌ها، تصویرسازی از دستاوردها و اقدامات بزرگ نظام و انقلاب با بهترین، مطمئن‌ترین، واقعی‌ترین و باورپذیرترین روایت‌ها که باعث حفظ مرجعیت رسانه‌های داخلی می شود از دیگر نکات مورد تأکید آقای رئیسی بود.
حال که در این واقعه اسفناک، سید ابراهیم رئیسی عزیز را از دست داده ایم، توجه و انجام خواسته های عاقلانه و داهیانه او از اصحاب رسانه می تواند کمک شایانی برای ساختن ایران قوی و پیشرفته باشد و امید که ما اهالی رسانه بتوانیم با جهاد تبیین و اطلاع رسانی صادقانه و منصفانه از اقدامات و عملکرد قابل توجه و موثر دولت کوتاه رئیس جمهور شهید، نقش به سزایی در امیدآفرینی و بالطبع زمینه سازی برای حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم و ادامه این راه ریل گذاری شده و پر افتخار باشیم. ان شاءالله