۞مرکز مشاوره حال خوب
دکتر کبری درویش پیشه ؛ مشاور خانواده و زوج درمانگر (حضوری و تلفنی ) تلفن هماهنگی و تعیین وقت:09102904758

موقعیت شما : صفحه اصلی » ورزش » ورزش ایران » ورزش جهان » ورزش معلولین و جانبازان
  • شناسه : 39575
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۷:۴۴
  • ارسال توسط :
قهرمانی مردان ایران در پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی
قهرمانی مردان ایران در پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی

قهرمانی مردان ایران در پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی

ششمین دوره مسابقات پاراتکواندو بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی در گروه آقایان با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.

ششمین دوره مسابقات پاراتکواندو بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی با حضور ۴۶ پاراتکواندوکار در دو بخش مردان و زنان از کشور‌های مکزیک، کره جنوبی، تایلند، مغولستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ازبکستان، ترکیه، روسیه، چین تایپه، عراق، تیم پناهندگان و نمایندگان کشورمان دیروز سه شنبه اول اسفندماه در سالن خانه تکواندو برگزار شد.

  پس از قهرمانی بانوان ایران در مسابقات نوبت صبح، در رقابت‌های نوبت عصر و رقابت‌های بخش مردان، تکواندوکاران کشورمان با کسب ۴ مدال طلا و یک نقره عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. کره جنوبی با یک طلا و ۳ برنز روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد و قزاقستان با یک نقره و ۲ برنز سوم شد. تیم‌های آذربایجان و مغولستان هم با حضور در رتبه‌های چهارم و پنجم به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند.

  بهترین‌های این دوره از مسابقات

در پایان این رقابت‌ها «جئونگ هون جو» نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم کره جنوبی به عنوان برترین تکواندوکار و «حیدر کریم مزهر» از تیم عراق به عنوان بهترین سرپرست این مسابقات انتخاب و معرفی شدند. همچنین محمد دشتی (کویت) و سئونگ رک کیم (کره جنوبی)، به عنوان برترین داوران این رقابت‌ها انتخاب شدند.

  جایزه تیم اخلاق ششمین دوره رقابت‌های پاراتکواندوی جام ریاست فدراسیون جهانی نیز به تیم ملی مغولستان رسید.  

در تمامی رقابت‌های فینال در ۵ وزن نماینده‌های ایران حضور داشتند و پاراتکواندو کاران کشورمان موفق به پیروزی در ۴ مسابقه از فینال‌ها نیز شدند.  

سعید صادقیان پور در مبارزه نهایی وزن ۶۳- کیلوگرم برابر «بولور اردن گانبات» از مغولستان رنکینگ یک دنیا و دارنده ۵ طلای جهان را شکست داد و قهرمان شد.

فینال وزن ۸۰- این رقایت ها، تکرار دیدار نهایی مرحله نهایی گرندپری منچستر میان علیرضا بخت و «جئونگ هان جو» از کره جنوبی بود که در این دیدار حریف کره‌ای شکست منچستر برابر بخت را جبران کرد و طلا گرفت.

حامد حق شناس نماینده سنگین وزن پاراتکواندو روند رو به رشد خود را ادامه داد و این بار در جام ریاست فدراسیون جهانی تهران عنوان قهرمانی را برای خود کرد.

  مردان طلایی جام ششم ریاست فدراسیون جهانی  

در این دوره از مسابقات پاراتکواندوکاران اوزان ۵۸-، ۶۳-، ۷۰ -، ۸۰- و ۸۰+ کیلوگرم به مصاف هم رفتند که نفرات برتر به شرح ذیل معرفی شدند

  وزن ۵۸- کیلوگرم:

  مقام اول: محمد طا‌ها حسن پور (ایران) مقام دوم: اکماتوف (روسیه) مقام سوم: صابیر زینالوف (آذربایجان) و پیونگانگ لی (کره جنوبی)  

وزن ۶۳- کیلوگرم:

  مقام اول: سعید صادقیانپور (ایران) مقام دوم: بولور اردن گانبات (مغولستان) مقام سوم: بورژان کوشربایف (قزاقستان) و دانگ هو لی (کره جنوبی)  

وزن ۷۰- کیلوگرم:  

مقام اول: امیر محمد حق شناس (ایران) مقام دوم: عماد الدین خلیلف (آذربایجان) مقام سوم: جائه چئوم‌ای اوم (کره جنوبی) و ویکتور مانوئل پالاسیوس (مکزیک)  

وزن ۸۰- کیلوگرم:  

مقام اول: جئونگ هان جو (کره جنوبی) مقام دوم: علیرضا بخت (ایران) مقام سوم: نورلان دومبایف (قزاقستان) و لوئیز ماریو ناجرا (مکزیک)  

وزن ۸۰+ کیلوگرم:  

مقام اول: حامد حق شناس (ایران) مقام دوم: علیشر قاریپولیف (قزاقستان) مقام سوم: شاهمار قلیوف (آذربایجان) و احمد جبار (عراق) ­