۞مرکز مشاوره حال خوب
دکتر کبری درویش پیشه ؛ مشاور خانواده و زوج درمانگر (حضوری و تلفنی ) تلفن هماهنگی و تعیین وقت:09102904758

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار بین المللی » اخبار ملی
  • شناسه : 39835
  • ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲
  • ارسال توسط :
عضویت رژیم صهیونیستی در کمیسیون مقام زن باید لغو شود
عضویت رژیم صهیونیستی در کمیسیون مقام زن باید لغو شود

عضویت رژیم صهیونیستی در کمیسیون مقام زن باید لغو شود

۶۰ درصد معلمان و ۴۰ درصد پزشکان متخصص ما را زنان تشکیل می‌دهند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بر اساس گزارش زنان سازمان ملل به طور متوسط در هر ساعت دو مادر فلسطینی کشته می‌شوند و بیش از ۱۲۶ روزنامه نگار و کارمند رسانه‌ای به قتل رسیده اند.

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در شصت و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن سازمان ملل سخنرانی کرد.

خزعلی گفت: امروز، در حالی دور هم جمع شده ایم تا گزارش پیشرفت زنان را به اشتراک بگذاریم که زنان فلسطین درحال مبارزه برای بقا در جریان یک نسل کشی مداوم مستند. تنها در حدود ۵ ماه گذشته، بیش از ۳۰۰۰۰ فلسطینی از جمله ٢٢٠٠٠ زن و کودک به قتل رسیده اند، حدود ۳۰۰۰ زن بیوه و هزاران کودک یتیم شده اند.

بر اساس گزارش زنان سازمان ملل به طور متوسط در هر ساعت دو مادر فلسطینی کشته می‌شوند. همچنین بیش از ۱۲۶ روزنامه نگار و کارمند رسانه‌ای به قتل رسیده اند.

نشست کنونی ما بر محور رفع فقر از زنان تشکیل شده است ولی همزمان سازمان ملل درباره بروز قحطی در غزه هشدار می‌دهد. طبق گزارش رسمی این سازمان بیش از ٨٢ درصد از زنان مورد سوال اظهار کرده اند که میزان غذای خانواده هایشان نصف غذایی است که قبل از جنگ از آن بهره‌مند بودند و عنوان کردند که درهفته گذشته برخی از اعضای خانواده ناچار بودند بعضی از وعده‌های غذایی را حذف کنند و در ٩٥ درصد اینگونه موارد این مادران بودند که گرسنه می‌ماندند تا کودکانشان غذا داشته باشند آنچه در سازمان ملل ثبت شده یکی از بی سابقه‌ترین آمار انسان‌ها یی است که به دلیل گرسنگی در آستانه مرگ هستند – علاوه بر تصاویر دردناک اخیر که این روز‌ها از تیرباران کودکان تجمع کرده برای دریافت غذا شاهد آن بوده ایم.

تعداد باورنکردنی ۱۰ موسسه از ۱۲ موسسه زنان در غزه گزارش داده اند که بدلیل محدودیت‌های ناشی از سیاست نسل کشی اسرائیل در واردات نیاز‌های اولیه غذایی، کمتر ازیک درصد از کمک‌های تخصیص یافته به دست مردم می‌رسد.

حضار گرامی بیایید تلاش کنیم حداقل تصمیم این نشست رساندن فوری غذا به مظلومان گرسنه در فلسطین باشد و قاطعانه در مقابل این ممانعت بی رحمانه نسبت به زنان و کودکان بی گناه بایستیم. تلاش کنیم همانگونه که برای ریشه کن کردن فقر از کشور خود می‌کوشیم درد همه زنان را درد خود بدانیم.

کمک رسانی به گرسنگان ومجروحان حداقل خدمت است. اما واقعیت این است که اکنون میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به ماهیت اشغال غیرقانونی زاییده استعمار بی برده اند و می‌دانند که تروریست‌های صهیونیست حمایت شده توسط برخی دارندگان حق وتو در حال عملیات یک نسل کشی یعنی هلوکاست غزه مستند. این مسئله پیامد‌های جدی برای سازمان مللی دارد که باید تکیه و پناه ملت‌ها باشد.

امروز انتظار آزادگان جهان این است که رژیمی که مسئول چندین دهه آوارگی، تجاوز و قتل میلیون‌ها زن و کودک است، در کمیسیون مقام زن سازمان ملل جایگاهی نداشته باشد. از این رو به نمایندگی از زنان قدرتمند ایران و یکصدا با زنان مقاوم و صلح دوست جهان، خواستار لغو عضویت رژیم تروریستی اسرائیل از این کمیسیون هستم.

اما بخش دوم سخنم گزارشی است از ایران عزیز که با وجود تحریم‌های ظالمانه و یک جانبه زنان قدرتمند ایران توانسته اند قدم‌هایی بزرگ برای رفع محرومیت بردارند و شاهد پیشرفت سریع ایشان در سال‌های پس از انقلاب اسلامی هستیم.

به یمن این استقلال و خودکفایی است که امروز در وطنم میزان مرگ ومیر مادران ناشی از عوارض بارداری به ۲۳ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر کاهش یافته است، همه زنان باردار و شیرده ایرانی و فرزندان زیر ٧ سال از بیمه رایگان برخوردار شده اند و مسائل بهداشتی و درمانی در سطح عالی نه فقط برای زنان کشورم که برای زنان مهاجر به وفور عرضه می‌شود به گونه‌ای که دانشگاه علوم پزشکی ما در زمره کشور‌های نخست اینگونه خدمات قرار گرفته است.

همچنین عدالت جنسیتی در آموزش تا ۹۷ درصد رشد یافته است. ۶۰ درصد معلمان و ۴۰ درصد پزشکان متخصص ما را زنان تشکیل می‌دهند. همچنین مجوز‌های کسب و کار خانگی و وام‌های اشتغال برای زنان تنها در دو سال گذشته ۲۵ برابر شده است و در سال گذشته دو درصد به فرصت‌های شغلی زنان اضافه شده است.

با هدف محرومیت زدایی دریک سال گذشته سبد غذایی برای مادران باردار و کودکان دهک‌های درآمدی پایین کشور به صورت رایگان مقرر گردیده که تامین کننده مواد مغذی مورد نیاز و تنظیم شاخص رشد کودکان تحت نظر وزارت بهداشت است.

از اولویت‌های معاونت زنان و خانواده، آموزش صحیح تغذیه برای ارتقای سلامت خانواده هاست که این امر از سوی کارگروه دانش آموزان در ١٠ استان کشورم آغاز گردیده است.

در پایان بر نگاه الهی و انسانی جهان شمول، برای اقدام فوری جهت رفع فقر وگرسنگی زنان مظلوم فلسطین تاکید می‌کنم و یادآور می‌شوم که وفاداری زنان به مقاومت پایان ناپذیر است، اما اعتماد آنان به به مجامع بین المللی به سرعت در حال پایان است.