۞مرکز مشاوره حال خوب
دکتر کبری درویش پیشه ؛ مشاور خانواده و زوج درمانگر (حضوری و تلفنی ) تلفن هماهنگی و تعیین وقت:09102904758

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار استانی » استان ها » دسته‌بندی نشده » گیلان
  • شناسه : 38419
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۰
  • ارسال توسط :
توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه
توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه

توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه

دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با صدور بیانیه‌ای توضیحاتی درباره حواشی پیش آمده در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر ارایه کرد.

در پی حواشی پیش آمده در خطبه دوم امروز نماز جمعه رشت و اعتراض ۳ نفر از طلاب غیربومی نسبت به وضعیت حجاب در میان خطبه دومِ آیت‌الله فلاحتی و اعتراض مردم نسبت به بی‌نظمی ایجاد شده، روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، مشترکاً با ستاد اقامه نماز جمعه شهر رشت، با صدور بیانیه‌ای توضیحاتی ارائه کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَیِّنًا لَعَلَّهُ یَتَذَکَّرُ أَوْ یَخْشَیٰ

نماز جمعه مرکز بیان مطالبات مردمی و محل رجوع عامه مردم جهت طرح مشکلات و مطالبات است که امر به معروف و نهی از منکر درخصوص فریضه حجاب نیز جزو لاینفک همین مطالبات عمومی می‌باشد.

امروز جریان اعتراض ۳ عزیز که از طلاب غیر بومی مطالبه‌گر فریضه واجب حجاب از مسؤولان بودند، موجب سو استفاده برخی سودجویان گردید لذا ستاد اقامه نماز جمعه شهر رشت و روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان ضمن حمایت از جریان مطالبه گری در حوزه عفاف و حجاب اعلام می‌دارد هیچ‌گونه شکایت یا پیگیر قضائی از طلاب عزیز نداشته است.

همانطور که مردم فهیم و دغدغه مند استان گیلان در جریان مطالبات حضرت آیت‌الله فلاحتی از سه سال قبل و به ویژه طی هفته‌های گذشته با برگزاری جلساتی پیگیر مطالبات این عزیزان بوده است و تریبون نمازجمعه در هفته گذشته مورخ ۱۴۰۲/۹/۳ در اختیار مطالبه‌گران عفاف و حجاب خواهران قرار گرفت تا دغدغه‌های خود را مطرح کنند و ضمناً در بیانیه خود از زحمات و اقدامات مؤثر و مواضع قاطع ایشان تقدیر و تشکر نمودند، لکن نباید با رفتارهایی خارج از عرف و ضوابط و برهم زدن نظم زمینه سودجویی بیگانگان و سوءاستفاده گران را فراهم نمود.