۞مرکز مشاوره حال خوب
دکتر کبری درویش پیشه ؛ مشاور خانواده و زوج درمانگر (حضوری و تلفنی ) تلفن هماهنگی و تعیین وقت:09102904758

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار بین المللی » اخبار ملی
  • شناسه : 40159
  • ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۹:۱۵
  • ارسال توسط :
به دنبال درگیری با ایران نیستیم
به دنبال درگیری با ایران نیستیم
وزارت دفاع آمریکا:

به دنبال درگیری با ایران نیستیم

ایالات متحده و عربستان سعودی متعهد به صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه هستند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در پی پاسخ ایران با عنوان عملیات «وعده صادق» علیه اسرائیل به دلیل حمله این رژیم به کنسولگری تهران در دمشق سوریه اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست.

ژنرال «پاتریک (پت) رایدر» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در واشنگتن افزود: ما نمی‌خواهیم شاهد یک جنگ منطقه‌ای گسترده‌تر باشیم. به دنبال درگیری با ایران نیستیم.

سخنگوی پنتاگون در عین حال گفت: هیچ اطلاعات خاصی از سوی ایران در مورد زمان یا جزئیات حمله به اسرائیل به ایالات متحده آمریکا ارائه نشد.

رایدر بدون اشاره به اینکه آیا ایالات متحده آمریکا از طریق متحدانش از برنامه‌های ایران مطلع شده است، خطاب به خبرنگاران در پنتاگون گفت: «فکر می‌کنم آنچه شما می‌خواهید، بدانید این است که آیا ایران به ما اطلاع داد؟ نه، آنها این کار را نکردند.»

ژنرال رایدر درباره لفاظی‌های اسرائیل برای پاسخ به عملیات نظامی وعده صادق از سوی ایران به رغم حمایت‌های واشنگتن از رژیم اسرائیل و تبعیت این رژیم از دولت آمریکا مدعی شد: «اینکه اسرائیل تصمیم به انتقام گرفتن از ایران بگیرد یا نه، تصمیم اسرائیل است.»

سخنگوی پنتاگون برای تقویت روحیه مقامات تل آویو گفت: «ما همچنان بر دفاع از اسرائیل و حفاظت از نیرو‌های آمریکایی در منطقه متمرکز هستیم»، اما به دنبال درگیری با ایران نیستیم.

رایدر همچنین گفت که نیرو‌های آمریکایی در خاورمیانه ده‌ها موشک و پهپاد پرتاب شده از سوی ایران و نیرو‌های نیابتی آن به تلافی حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق سوریه که منجر به شهادت یک مستشار ارشد نظامی ایران شد، رهگیری کردند.

سخنگوی پنتاگون در عین حال ادعا‌ها مبنی بر اینکه ۹۹ درصد از پرتاب‌های انجام شده توسط اسرائیل و شرکای آن رهگیری شده است، را تایید کرد، اما گزارش‌های ادعایی مبنی بر شکست نیمی از پرتاب‌ها از زمین را تایید نکرد.

او مدعی شد: جنگنده‌های آمریکا ۸۲ پهپاد ایرانی را در جریان حمله اخیر به اسرائیل، سرنگون کردند.

رایدر همچنین گفت: لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا پس از حمله سه بار با یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل صحبت کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ادامه داد: رهبران آمریکا و اسرائیل در آخرین تماس دیروز خود، عملیات ترکیبی موفقیت‌آمیز ایالات متحده آمریکا، اسرائیل و شرکای آنها برای دفاع از اسرائیل در برابر این حملات بی‌سابقه توسط ایران و گروه‌های نیابتی آن را بررسی کردند.

سخنگوی پنتاگون افزود: ایالات متحده آمریکا به دنبال تشدید تنش نیست، اما به انجام تمام اقدامات لازم برای دفاع از اسرائیل و نیرو‌های آمریکایی ادامه خواهیم داد. ما روز شنبه نشان دادیم، توانایی و ظرفیت دفاع از اسرائیل و دفاع از نیرو‌های خود در منطقه را داریم.

این سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اضافه کرد: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و ژنرال ارشد نظامی سعودی امروز درباره آخرین وضعیت خاورمیانه صحبت کردند. او گفت: «ایالات متحده و عربستان سعودی مشارکت دیرینه‌ای دارند و متعهد به صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه هستند.»