۞مرکز مشاوره حال خوب
دکتر کبری درویش پیشه ؛ مشاور خانواده و زوج درمانگر (حضوری و تلفنی ) تلفن هماهنگی و تعیین وقت:09102904758

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ملی » فرهنگ و هنر » کتاب و ادبیات
  • شناسه : 38223
  • ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۷:۳۵
  • ارسال توسط :
افزایش ۷۸ درصدی فروش کتاب در سال ۱۴۰۲
افزایش ۷۸ درصدی فروش کتاب در سال ۱۴۰۲

افزایش ۷۸ درصدی فروش کتاب در سال ۱۴۰۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش ۷۸ درصدی فروش کتاب در مقایسه با پارسال خبر داد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» گفت: در هشت ماه سال ۱۴۰۲  نسبت به سال پررونق گذشته ۷۸ درصد افزایش فروش داشته‌ایم.  

وی گفت: افزایش دو و نیم برابری فروش کتاب در سال ۱۴۰۱ هم نشان دهنده این است که گام‌های مهم و قابل توجهی برای ارتقاء حوزه کتاب و کتابخوانی برداشته شده است.

آقای اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه مسائل نهاد کتابخانه‌ها در صدر موضوعات و اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ابراز امیدواری کرد بتوانیم مسائل این نهاد را در دولت حل کنیم و  افزایش ۱۵ درصدی حقوق همکاران ساعتی کتابدار با همین هدف تحقق یافت.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه گام مهمی  برای حوزه فرهنگ برداشته شده است، گفت: در بخش صندوق هنر ۴۰ درصد افزایش  عضویت داشتیم و در کنار اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اکنون نوبت کتابفروشان است به عنوان خادمان حوزه فرهنگ در صندوق اعتباری هنر عضو شوند.

همچنین در این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام رئیس جمهور را درباره روز کتاب ، کتابداری و کتابخوانی  قرائت کرد.

در آیین گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» از کتابداران، کتابخوانان، کتابداران گروه‌های خاص خدمات فراکتابخانه‌ای، رابط برتر فرهنگی، کتابخانه‌های برتر مشارکتی و نهادی و کتابخانه‌های سیار و تخصصی کودک قدردانی شد.