****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار بین المللی » اخبار ملی
  • شناسه : 22641
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
اظهار نظری تازه در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی
اظهار نظری تازه در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی

اظهار نظری تازه در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی

طرف اوکراینی مدعی شد که در طول تحقیقات مرتبط با سقوط هواپیمای اوکراینی درایران قوانین بین المللی نقض شده است.

وزراي زير ساخت اوکراين و حمل و نقل کانادا در حاشیه يک گفتگوي آنلاين درباره حادثه سقوط هواپيماي اوکرايني با يکديگر گفتگو کردند.

به گزارش “وقایع خبری” به نقل از اینترفکس، ولادیسلاو کریکلی، وزیر زیر ساخت اوکراین، و عمر الغبرا، وزیر حمل و نقل کانادا، در حایشه یک گفتگوی آنلاین که درباره از سرگیری مسافرت های هوایی بین دو کشور بود درباره تحقیقات در زمینه سقوط هواپیمای اوکراینی تبادل نظر کردند.

در این گفتگو دو طرف درباره همکاری بین این دو وزارت خانه در زمینه تحقیقات مربوط به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی به بحث پرداخته و طرف اوکراینی مدعی شد که سازمان ایمنی هوانوردی اوکراین نظرات خود را درباره نتایج تحقیقات انجام شده از سوی دولت ایران درباره این سانحه را ارائه کرده است.

از طرف دیگر برخی پیشنهادات نیز از سوی طرف اوکراینی به کانادایی ها هم ارائه شده است.

وزیر اوکراینی دراین گفتگو اعلام کرد که این کشور متعهد به کشف حقیقت و اجرای عدالت در زمینه سقوط هواپیمای PS752 خطوط هوایی این کشور در ایران و مجازات عاملان آن است.

طرف اوکراینی همچنین مدعی شده که در طول تحقیقات مرتبط با سقوط هواپیمای اوکراینی درایران برخی قوانین بین المللی نقض شده است و اوکراین بدنبال ارائه واکنش مناسب به این مسئله است.

کریکلی گفته که از حضور طرف های خارجی به خصوص کانادا در اعلام شکایت به ایکائو نسبت به تحقیقات انجام شده از سوی ایران حمایت می کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*