۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ملی
برنامه‌ریزی برای اسکان حج ۱۴۰۲ آغاز شد
برنامه‌ریزی برای اسکان حج ۱۴۰۲ آغاز شد

برنامه‌ریزی برای اسکان حج ۱۴۰۲ آغاز شد

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت از آغاز برنامه‌ریزی برای اسکان زائران حج ۱۴۰۲ خبر داد.

اکبر رضایی با بیان این‌ که برنامه‌ریزی‌های اجرایی برای حج تمتع ۱۴۰۲ و اسکان حجاج ایرانی در دست اقدام است، افزود: با توجه به بازنگری صورت گرفته در فرایند‌های اجرایی حج در حوزه اسکان و با هدف به‌روز رسانی بانک اطلاعات مسکن و توسعه در تعداد افرادی که آمادگی دارند در حوزه اسکان همکاری داشته باشند، این برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است.

وی با اشاره به برگزاری نشست های مختلف و کار کارشناسی انجام شده و لحاظ شدن نظریه کارشناسان و مسؤولان مرتبط در این حوزه در سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری و اعمال دیدگاههای کارشناسی، اظهار داشت: موضوع فراخوان هتل‌های حج سال ۱۴۰۲ در مکه و مدینه نخستین‌بار از طریق سامانه جامع مسکن اجرا شده است.

معاون سازمان حج و زیارت افزود: در مرحله نخست، آگهی فراخوان هتل‌ها از طریق یکی از روزنامه‌های داخلی در عربستان درج شده و مراتب از طریق سامانه و سایت‌های رسمی و مجازی نیز به هتلداران و مستثمرین (سرمایه‌گذاران) هتل‌ها اطلاع‌رسانی شده و در حال انجام است. این فراخوان به مدت دو هفته برای افراد متقاضی شرکت در این فراخوان، قابل دسترس است.

اکبری افزود: این اقدامات اجرایی برای خدمت‌رسانی بهتر به حجاج ایرانی انجام می‌شود و در این خصوص از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

معاون سازمان حج و زیارت پیش‌تر گفته بود: سهمیه حج سال ۱۴۰۲ ایران هنوز تعیین نشده و پس از مذاکره با عربستان تعداد زائرانی که از ایران به حج اعزام خواهند شد. با این وجود سازمان حج و زیارت همه ودیعه‌گذاران حج تمتع در سال‌های گذشته را فراخوانده تا اطلاعات خود را به‌روز رسانی کنند. هرچند عربستان هنوز وضعیتی را برای حج آینده معلوم نکرده است، اما اکبر رضایی گفته که اولویت در حج آینده با ودیعه‌گذارانی است که در سال ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*