****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » بهداشت و درمان » تهران » درمان » نظام سلامت
  • شناسه : 16434
  • ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
همچنان آمار‌ها از نظر مرگ و میر در تهران افزایشی است
همچنان آمار‌ها از نظر مرگ و میر در تهران افزایشی است

همچنان آمار‌ها از نظر مرگ و میر در تهران افزایشی است

در آینده میزان تست pcr افزایش پیدا می‌کند.

دکتر علیرضا زالی، امروز در نشست هماهنگی در چارچوب اجرای منویات و فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر اقدامات حداکثری برای مقابله با بیماری کرونا در پایتخت که با حضور فرمانده سپاه تهران، مدیران مساجد و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و نماینده‌ای از شهرداری تهران برگزار شد، گفت: از دیشب تاکنون ۸۵۰ بیمار نیز با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که ۱۶۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت هستند.
وی اضافه کرد: متاسفانه با وجود اینکه از دیشب تاکنون ۸۵۰ بیمار بستری شده اند، اما تعداد ترخیص شدگان ۵۰۰ نفر است که نشان می‌دهد تعداد پذیرش بیماران بیشتر از بهبودیافتگان بوده و ضروری است این موضوع جدی گرفته شود.
دکتر زالی گفت: از نظر مرگ و میر نیز نسبت به روز‌های گذشته کاهشی مشاهده نمی‌شود و همچنان آمار‌ها در تهران افزایشی است و همه اقداماتی که برای مقابله با بیماری صورت می‌گیرد سه تا چهار هفته طول می‌کشد تا اثر کاهشی خود را نشان دهد.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونای کلانشهر تهران افزود: به ستاد ملی مقابله با کرونا قول داده ایم در انتهای هر هفته تحلیل عمیقی از وضع بیماری در تهران و میزان اثربخشی مداخلاتی که صورت می‌گیرد، داده شود تا اطلاعات دقیق تری در این زمینه جمع آوری کنیم.دکتر زالی گفت: امروزه برخی از محله‌ها در تهران می‌تواند کانون انتشار بیماری کرونا باشد که بنا بر فرمایش رهبری باید نگاه ویژه‌ای به محلات تهران داشته باشیم.
وی افزود: در شهر تهران ۳۵۴ محله وجود دارد که باید یک برنامه ریزی و ترسیم تقشه‌ای در حوزه بهداشتی و درمانی با محوریت مساجد و کمک نیرو‌های بسیجی و داوطلب داشته باشیم. مساجد نقاط معروف و شناخته شده‌ای در محله‌ها محسوب می‌شود و ما باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.
زالی بیان کرد: باید محله‌ها را به خوبی از نظر انتشار بیماری کرونا و دیگر مسائل آسیب شناسی کنیم.
او افزود: آموزش همگانی باید بهتر از گذشته انجام شود و امروزه سازمان بهداشت جهانی تاکید جدی به موضوع آموزش همگانی دارد.
زالی تاکید کرد: اقدامات بازدارنده شکل جدیدی به خود می‌گیرد، بنا براین آموزش‌ها باید بهتر از قبل شود تا میزان تاب آوری مردم در تهران افزایش پیدا کند.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا کلانشهر تهران افزود: با اجرای طرح آزمایشی بر روی ۵۴۰۰۰ نفر از ساکنان شهر تهران ما نقاط آلوده را شناسایی کردیم و اقدامات پیشگیرانه در خصوص عدم انتشار بیماری کرونا انجام گرفته است.
زالی افزود: با کمک مراقبان بهداشت، فهرست بیماران با تست کرونای مثبت در اختیار بسیج و نیرو‌های داوطلب قرار می‌گیرد.
او اضافه کرد: خیران در زمینه کمک به شناسایی خانوار‌های آسیب پذیر اقدامات خوبی را انجام داده اند و بسته‌های حمایتی به این خانواده‌های کم برخوردار داده می‌شود.
زالی بیان کرد: بیماران در دوران قرنطینه باید از تغذیه خوبی برخوردار باشند که خیران در این خصوص کمک خواهند کرد. در برخی از محلات افراد پرخطری هستند که باید شناسایی و حمایت شوند.
زالی گفت: ما باید در انتهای هفته تحلیلی در خصوص میزان ابتلای افراد در محلات داشته باشیم. در آینده بنا بر فرمایش رهبری نوع غربالگری تغییر پیدا می‌کند و مراقبان سلامت در محله‌ها کار شناسایی بیماران را انجام خواهند داد.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا کلانشهر تهران افزود: در آینده میزان تست pcr افزایش پیدا می‌کند، اما این موضوع بدین معنا نیست که هر فردی به مراکز بهداشتی بیاید از او تست خواهیم گرفت.
زالی ادامه داد: اگر بیماری کرونای فردی مسجل شود از چهار نفر از اعضای خانواده وی و دو نفر از همکاران در حله اول تست می‌گیریم که این تست در مرحله بعدی از ده نفر از اطرافیان فرد بیمار گرفته خواهد شد.
زالی گفت: در برنامه جدید ما از افراد پر خطر مثل باردران باردار توسط نیرو‌های بسیجی کار نمونه گیری و تست بیماری از افراد انجام می‌شود. البته نیروی انتظامی در این خصوص نیرو‌ها را یاری می‌کنند تا از نظر امنیت این افراد سوء تفاهمی پیش نیاید.
زالی گفت: باید فهرستی از داوطلبان داشته باشیم تا توزیع نیرو‌ها را به خوبی انجام دهیم.
زالی ادامه داد: ما نیرو‌های جهادی را به طور منطقی توزیع کنیم و با تجهیزات حفاظتی کامل در جایگاه مشخص کار‌های محوله را انجام دهد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*