****** انتشارات رویای آبی
انتشارات رویای آبی آماده چاپ آثار شما است * چاپ آثار شما در تیراژ محدود* با ما تماس بگیرید 09127814838

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ملی » مجلس
  • شناسه : 16429
  • ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
به زودی تامین کالا‌های اساسی خانوار‌ها آغاز خواهد شد
به زودی تامین کالا‌های اساسی خانوار‌ها آغاز خواهد شد

به زودی تامین کالا‌های اساسی خانوار‌ها آغاز خواهد شد

مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است

مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است و به زودی تامین کالا‌های اساسی خانوار‌ها آغاز خواهد شد.

قالیباف در نشست علنی امروز (دوشنبه ۵ آبان) مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور خود اقدام اخیر فرانسه در توهین به ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) را محکوم کرد و گفت: نور پیامبر اسلام (ص) و پیام خداوند با این اقدامات کور بی حاصل و ضدانسانی قابل خاموش کردن نیست و بی شک مکر دشمنان اسلام به خود آن‌ها بازخواهد گشت.

رئیس مجلس افزود: سالروز امامت حضرت ولیعصر صاحب الزمان (عج) را به تمامی عدالت طلبان، موحدان و مسلمین جهان تبریک می‌گویم. دوره غیبت، دوره آماده باش دائم مومنان، تلاش مستمر برای مبارزه با ظلم و برپایی حق است.  

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منتظران حضرت صاحب همیشه در تلاش دائمی برای اصلاح هستند و ملت صاحب الزمان هرگز احساس بن بست و چاره نداشتن نمی‌کنند و به یاری خداوند در هر مسیر و جاده‌ای نشان خواهند داد که خدعه‌های دشمنان بی اثر و شکست خورده است و مومنان و مستضعفان وارثان واقعی زمین هستند. خداوند همه ما را از پیروان راستین حضرت مهدی موعود قرار دهد.   وی گفت: در روز‌های اخیر دشمنی کم خردانه سردمداران کشور فرانسه با پیام آور رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) قلب مومنان و موحدان سراسر جهان را به درد آورده است. آن‌ها که کوچکترین کلمات را در قبال خود تحمل نمی‌کنند، حال برای دشمنی با اسلام و تمام ادیان آسمانی، زشتی و بی حرمتی را به نهایت رسانده و نشان می‌دهند که بویی از انسانیت، مهربانی، صلح و مودّت میان انسان‌ها نبرده اند.   رئیس قوه مقننه افزود: اقدامات شنیع اخیر حاکمان فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیم و با صدای بلند می‌گوییم که نور پیامبر اسلام و پیام خداوند با این اقدامات کور بی حاصل و ضدانسانی قابل خاموش کردن نیست و بی شک مکر دشمنان اسلام به خود آن‌ها بازخواهد گشت.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: درس پیامبر (ص) در سراسر عمر مبارک خود به همۀمسلمانان حفظ وحدت کلمه، رعایت اخلاق و مهربانی با بندگان خدا بود. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ان‌شاء الله همه با تأسی از ایشان، علاوه بر عمل به وظایف خود در قبال مردم، جوانب اخلاق را در عبارات و انتقادات رعایت کنیم و کاستی‌ها و ناکارآمدی‌ها را با هدف حل مشکلات مردم به سمت تلاش بی‌وقفه و عمل به قانون هدایت کنیم. 

وی تصریح کرد: اطمینان دارم که همه نمایندگان محترم از این پس حرف‌هایی که مردم به آن‌ها می‌زنند و گلایه‌های مردم از مسئولان اجرایی را در سینۀ خود محفوظ می‌دارند و آن را به تلاش برای به حرکت درآوردن چرخ‌های اقدام در همۀ بخش‌های اجرایی کشور با اولویت مسائل اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و نظارتی مجلس تبدیل می‌کنند و دولت را از طریق نقد صریح و دلسوزانه، نظارت و کنترل بر بودجه و اجرای قوانینی که معطل مانده است یا خلاف قانون عمل می‌شود، به مجلس و مردم پاسخگو می‌کنند.

قالیباف در ادامه یادآور شد: لازم به ذکر است، همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز بر لزوم حمایت معیشتی از مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر تاکید کردند؛ مجلس در گام‌های پایانی اجرایی سازی طرح حمایت معیشتی از مردم است و با تفاهم با دولت نخواهیم گذاشت در شرایط دشوار معیشتی مردم احساس کنند که در وسط مشکلات تنها هستند و کسی در اندیشۀ کوچک شدن سفرۀ آن‌ها نیست.

رئیس قوه مقننه در پایان گفت: به زودی با حفظ کرامت ملت شریف و سرافراز ایران با همراهی مدیران اجرایی تامین کالا‌های اساسی خانوار‌ها آغاز شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین کار بورس، تنظیم گری حرفه‌ای به منظور تامین مالی تولید با نقدشوندگی است، اما امروز این اتفاق در بورس نمی‌افتد، امیدواریم طرح کمیسیون اقتصادی این ضعف را برطرف کند.
محمد باقر قالیباف در نشست علنی صبح امروز خانه ملت و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس و اوراق بهادار و وزارت امور اقتصادی و دارایی، تصریح کرد: اساسا مهمترین کار بورس، تنظیم گری حرفه‌ای به منظور تامین مالی تولید با نقدشوندگی است، اما واقعیت این است که امروز این اتفاق در بورس نمی‌افتد و این مشکل جدی است.
وی با اشاره به طرح کمیسیون اقتصادی در این باره، تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی طرحی را آماده کرده است، ان شاالله با توجه به ظرفیت بازارگردانی و جذب نقدینگی برای تولید و نقدشوندگی در بورس، این طرح بتواند این ضعف را برطرف کند.
در ادامه طرح «اصلاح قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران» اعلام وصول شد.
این طرح باید ظرف دو هفته در کمیسیون مربوطه بررسی و پس از آن در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گیرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*